top of page
20220223_171511.jpg

VÝTVARNÝ SPOLEK HRUŠKA

Akademická malířka Helena Hrušková-Slavíková

 je ikonou, která všechny fascinuje svým věkem, svou neutuchající vitalitou, inteligencí, moudrostí a neustálou tvořivostí, která nezná meze. Ve svých 97 letech stále tvoří - maluje a vymýšlí nové projekty. Fascinující je i její působení v oblasti výchovy dětí, mládeže a dospělých v oboru výtvarné výchovy. V Praze 5  se zájemcům věnuje více jak 60 let. Její Výtvarný spolek Hruška z.s. zde funguje již přes 20 let. V roce 2018 získala titul Čestné občanky Prahy 5 za celoživotní přínos hlavně ve výuce dětí a mládeže. Výtvarným kroužkem prošly stovky dětí. V roce 2020 se vedení spolku ujala Jana King Kochánková. Společně s Tomášem Kingem a Jolanou Lázničkovou vedou výuku pro děti i dospělé vždy v úterý a ve čtvrtek. Naše lekce navštěvují děti  ve věku od čtyř až do patnácti let. Zaměřujeme se na komplexní výuku výtvarných technik. Jsou to například grafika ( linoryt, suchá jehla), malba a kresba. Další nedílnou součástí tvorby dětí je práce s keramikou. Výuka je vedena individuální formou. Děti různých věkových skupin tvoří společně.

 

MgA. Jana King Kochánková 

Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze- ateliér malby Vladimíra Skrepla- se stáží na Cooper Union v New Yorku. Vystavovala např. v New Yorku, Berlíně, Stuttgartu, Zurichu, Praze, Brně, Poličce, Olomouci a na různých jiných místech České republice.

 

MgA. Tomáš King Dis. 

V letech 2004 – 2008 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově. Od roku 2009 studoval obor knižní grafiky na Vyšší odborné škole grafické v Hellichově ulici v Praze. Studium úspěšně zakončil a v roce  2013 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru Malba II. docenta Vladimíra Skrepla.  Absolvoval roku 2019.

V rámci samostatných i skupinových výstav vystavoval v Praze, Benešově u Prahy, Litomyšli, Kutné hoře, Bratislavě, Krakově a Budapešti.

Mgr. Jolana Lázničková 

pedagožka, dlouholetá členka Výtvarného spolku Hruška a žačka akademické malířky Heleny Slavíkové- Hruškové. Zabývá se hlavně tvorbou keramiky. Je absolventkou certifikovaného keramického kurzu v ateliéru na Malé Straně.

bottom of page