top of page
IMG_2992.jpg

VÝTVARNÝ SPOLEK HRUŠKA

MgA. Jana King Kochánková 

Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze- ateliér malby Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy- se stáží na Cooper Union v New Yorku. Vystavovala např. v New Yorku, Berlíně, Stuttgartu, Zurichu, Praze, Brně, Poličce, Olomouci a na různých jiných místech České republice. Vytváří podivuhodné sochy, instalace, malby, kresby, grafiku a vše různě kombinuje.

Je zakladatelkou výtvarné designové oděvní značky KOKO, která se zabírá hlavně sítotiskem a malbou na textil.

 

MgA. Tomáš King Dis. 

V letech 2004 – 2008 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově. Od roku 2009 studoval obor knižní grafiky na Vyšší odborné škole grafické v Hellichově ulici v Praze. Studium úspěšně zakončil a v roce  2013 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru Malba II. docenta Vladimíra Skrepla.  Absolvoval roku 2019.

Od roku 2022 vyučuje na Akademii Výtvarných umění, jako odborný asistent v grafických dílnách.

V rámci samostatných i skupinových výstav vystavoval v Praze, Benešově u Prahy, Litomyšli, Kutné hoře, Bratislavě, Krakově a Budapešti.

Mgr. Jolana Lázničková 

pedagožka, dlouholetá členka Výtvarného spolku Hruška a žačka akademické malířky Heleny Slavíkové- Hruškové. Zabývá se hlavně tvorbou keramiky. Je absolventkou certifikovaného keramického kurzu v ateliéru na Malé Straně.

Akademická malířka Helena Hrušková-Slavíková 1924 - 2023

Zakladatelka Výtvarného spolku Hruška.

 Je ikonou, která všechny fascinuje svým věkem, svou neutuchající vitalitou, inteligencí, moudrostí a neustálou tvořivostí, která nezná meze. Ve svých 99 letech stále tvoří - maluje a vymýšlí nové projekty. Fascinující je i její působení v oblasti výchovy dětí, mládeže a dospělých v oboru výtvarné výchovy.

V Praze 5 vyučování dětí a mládeže věnuje více jak 60 let.

Její Výtvarný spolek Hruška z.s. zde funguje již přes 20 let.

V roce 2018 získala titul Čestné občanky Prahy 5 za celoživotní přínos hlavně ve výuce dětí a mládeže. Výtvarným spolkem Hruška prošly stovky dětí, celé generace.

V roce 2020 se vedení spolku předala své žákyni Janě King Kochánkové a jejímu manželovi Tomáši Kingovi. Společně s Jolanou Lázničkovou, Veronikou Štětinovou, Liz Mills, Veronikou Sejkorovou a Přemyslem Martincem a dalšími členy spolku, vedou výuku pro děti i dospělé.

bottom of page